رفتن به بالا

تلفن تماس: 09175886068


تصویری از یک اگزاست فن صنعتی

اگزاست فن های صنعتی یکی از تجهیزات و ماشین آلات مهم در هر محیط صنعتی هستند که برای کنترل کیفیت هوا در محیط‌های بسته استفاده می‌شوند تا دود، رطوبت، بوها و دودهای ناخواسته و نامطبوع و مواد آلاینده دیگر را از آن فضاها بیرون رانده و هوایشان را با هوایی تمیز و بدون آلودگی جایگزین کنند. به‌طور طبیعی، اگزاست فن های صنعتی جزو تجهیزات  مهم و حیاتی سیستم گرمایش و سرمایش هر ساختمانی هستند، هرچند ممکن است در برخی موارد آن‌ها را به‌طور مجزا هم نصب و استفاده کنند. افرادی که می‌خواهند محیط شرکت یا کارگاه صنعتی خود را برای کارکنانشان به محیطی سالم و بهداشتی و بدون آلودگی تبدیل کنند، بهترین کار استفاده از اگزاست فن های صنعتی است.

 

تصویری از اگزاست فن های صنعتی

اگزاست فن صنعتی

 

عملکرد اگزاست فن های صنعتی

 

اگزاست فن های صنعتی بر خلاف فن‌های دمنده هوا عمل می‌کنند، به طوری که بو، ذرات ریز، دود و رطوبت یا سایر آلودگی‌های ناخواسته را مکیده و از محیط داخل به فضای بیرون منتقل می‌کنند. یکی از ساده‌ترین انواع اگزاست فن، هواکش‌های آشپزخانه، فنی است که در محیط‌هایی مانند حمام و سرویس بهداشتی نصب و استفاده می‌شود که به آن‌ها اگزاست فن خانگی گفته می‌شود. اما اگزاست فن های صنعتی به طور طبیعی قدرت مکش بالایی در حدود CFM 1400 دارند.

 

اگزاست فن‌

اگزاست فن‌‌ها

 

اگزاست فن های صنعتی در دو حالت گردش هوا و یا خروج هوا استفاده می‌شوند. در صورت استفاده از این تجهیزات در حالت گردش هوا، هوای کشیده شده از فیلترهای مخصوص آن عبور کرده و دوباره وارد محیط می‌شود. اگزاست فن های صنعتی نوعی از هواکش هستند که با بیرون راندن بو، ذرات ریز، دود، رطوبت و سایر آلودگی‌های ناخواسته که ممکن است در هوا جود داشته باشند، برای کنترل هوای محیط داخلی به کار می‌رود. اگزاست فن های صنعتی را می‌توان در یک سیستم گرمایشی یا  سرمایشی نیز قرار داد. سیستم کاری اگزاست فن‌ها چندین مزیت ایجاد می‌کنند. اگزاست فن های صنعتی برای زدودن آلودگی‌ها از هوا و از بین بردن گرمای بیش‌ازحد و فراهم کردن هوایی عالی برای افراد حاضر در آن محیط بسیار مناسب هستند.

 

نمایی از یک اگزاست فن پشت بامی

اگزاست فن صنعتی پشت بامی

 

رویه اصلی اگزاست فن

 

اگزاست فن های صنعتی با نیروی برق کار می‌کنند؛ رویه کلی آن شامل جریان برق است که از میان سیستم آن عبور می‌کند و موتور را به چرخش درمی‌آورد و در نتیجه، پره‌های آن نیز به حرکت درمی‌آیند.

 

برخی از کاربردهای مفید اگزاست فن های صنعتی

 

اگزاست فن های صنعتی به گونه‌ای طراحی شده است که می‌توان آن را برای تنظیم دمای محیط نیز استفاده کرد و هنگامی که این تجهیزات همراه و در کنار سیستم تهویه مطبوع به کار گرفته شوند، کارآمدی سیستم تهویه تا حد زیادی بهبود خواهد یافت و باعث صرفه‌جویی در هزینه نیز خواهد شد. پره‌های این تجهیزات، هوا را به اطراف پراکنده می‌کنند که  باعث انتقال هوای گرم در فصل تابستان به فضای بیرون می‌شود. آن‌ها هوای تازه را از محیط بیرون به محیط داخل می‌کشانند که این هوا به طور طبیعی از هوای داخل خنک‌تر است و بنابراین، هوای داخل ساختمان را خنک می‌کند.

اگزاست فن های صنعتی برای کنترل کیفیت هوا در یک محیط بسته استفاده می‌شوند تا دود، رطوبت، بوها و  دودهای ناخواسته و نامطبوع و مواد آلاینده دیگر را از آن فضا بیرون کنند. دستگاه اگزاست فن صنعتی به‌طور طبیعی یکی از قسمت‌های سیستم گرمایش و سرمایش است، هرچند در برخی موارد، بسته به شرایط محیط نصب یا موارد دیگر، آن‌ها را به‌طور مجزا هم نصب و استفاده می‌کنند. برای آن‌هایی که می‌خواهند محیط شرکت یا کارگاه صنعتی خود را برای کارکنانشان سالم و بهداشتی کنند، استفاده از اگزاست فن صنعتی ضروری و واجب است.

 

اگزاست فن پشت بامی

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن عرضه کننده انواع تجهیزات مربوط به سیستم تهویه مطبوع مانند کانال
اسپیرال، اتصالات مختلف کانال اسپیرال، دستگاه هواساز، جت فن برای تهویه تونل، اگزاست فن، فن
سانتریفیوژ، فن هواساز، انواع مختلف کانال خرطومی انعطاف پذیر، در این پست خود اطلاعاتی را
درباره اگزاست فن های صنعتی و کاربردها و مزایای استفاده از آنها فراهم کرده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر یا سفارش محصول به بخش تماس با ما رفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.
پیشنهادها و نظرهای سازنده شما برایمان راهگشا خواهند بود.

 

ما واقعاً به شما وفاداريم.

 

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن

تماس بگیرید