رفتن به بالا

تلفن تماس: 09175886068


تصویری از یک جت فن

جت فنها یکی از گروه‌های هواکش‌های محوری هستند که در پروانه‌هایشان پروفیل ویژه‌ای استفاده شده و به این دلیل و علاوه بر آن، داشتن فرم خاص بدنه، می‌توانند به سرعت های دورانی بالایی دست یابند و در نتیجه، حجم زیادی از هوا را در فشار بالا جا به جا کنند. جت فنها به دلیل داشتن این ویژگی می‌توانند در شرایطی که نیاز به هوا دهی زیاد در فضای کم است، عملکرد مناسبی داشته باشند.
یکی دیگر از توانایی‌های ویژه جت فنها پرتاب هوا و ایجاد یک فضای حرکتی برای جریان هوا است. دلیل این امر سرعت بالای خروج هوا از جت فنها است. این دستگاه‌ها به دلیل داشتن این خاصیت می‌توانند در مواردی که به سرعت بالای جریان هوا نیاز باشد، با استفاده از جت فن به این خواسته رسید.

تهویه تونل با جت فنها

تهویه تونل با استفاده از جت فن

موتور الکتریکی جت فنها

 

موتورها بخش محرک سیستم جت فنها هستند و کار آن‌ها چرخش پروانه اصلی است. کیفیت بالای موتورها، توانایی آنها برای تحمل بار مداوم، گرما و شرایط محیطی خاص باعث می‌شوند که یکی از دلایل اصلی قیمت بالای جت فنها موتورهای آنها باشد.

پروانه اصلی

 

کاربرد پروانه در جت فنها تأمین جریان هوای مورد نیاز است. با توجه به سرعت بالای این پروانه‌ها، فرم مناسب پروفیل نقش بسیار مهمی در بالا رفتن کارآیی آنها ایفا دارد.

سیستم تهویه تونل با جت فن

تهویه تونل

بدنه

 

بدنه جت فنها نقش اصلی را به عنوان شاسی نگه دارنده تجهیزات و همچنین محافظ کلیه قطعات ایفا می‌کند. بسته به نوع جت فن، برخی از مدل‌های آن‌ها این امکان را دارند که ورودی و خروجیشان قابلیت تغییر زاویه داشته باشد. این تغییر زاویه به سیستم کنترل اجازه می‌دهد تهویه مناسب را در شرایط مختلف اقلیمی فراهم کنند. به جت فن‌هایی که قابلیت تغییر جهت جریان هوای خروجی را با تغییر حالت در بدنه دارند Banana fan یا جت فن موزی شکل گفته می‌شود.

نحوه انتخاب جت فنها

انتخاب جت فنها در تهویه تونل، تهویه صنعتی، تهویه پارکینگ و مکان‌های مشابه در ابتدا نیازمند محاسبات و شبیه‌سازی‌های سیالاتی است. در این مرحله که مرحله طراحی است، شرکت مشاور باید بر اساس اطلاعات اولیه‌ای که کارفرما فراهم می‌کند، ابتدا میزان هوای مورد نیاز برای تهویه بهداشتی را محاسبه کرده و سپس با توجه به هندسه محل مورد نظر، جریان هوا را شبیه سازی و در نهایت جت فن مناسب را برای آن انتخاب کند. در پایان این مرحله و برای انتخاب جت فن مناسب، باید موارد ذیل را در هنگام استعلام خرید یا تهیه اسناد مناقصه جت فن در نظر گرفت:

 

یکی از انواع جت فن

جت فن

دبی هوای جت فن یا میزان هوادهی آن
میزان اختلاف فشاری که جت فن می‌تواند در دبی مورد نظر (با توجه به منحنی های عملکرد( ایجاد کند.
توان موتور، دور موتور و کلاس عایقی مورد نظر موتور (IP) با توجه به شرایط محیطی
جنس بدنه و مشخصات ابعادی جت فنها و جانمایی
میزان صدای تولیدی در جت فن و الزامات محیطی  HSE
محل نصب و شرایط محیطی و اقلیمی
کاربری و نحوه استفاده جت فنها

 

نمایی شماتیک از جت فن

جت فن

در نظر نگرفتن هریک از این موارد می‌تواند با توجه به هزینه‌های بالای خرید جت فن، باعث شود تهویه به نحو مناسب صورت نگرفته و یا سیستم تهویه از لحاظ توان مصرفی و نحوه عملکرد مطلوب نباشد.
به این نکته توجه داشته باشید که با در نظر گرفتن فرآیند طراحی در کل پروژه و انجام شبیه‌سازی مناسب، می‌توان تا ۲۵% از هزینه‌های کلی طرح را بدون تغییر در کیفیت تهویه، کاهش داد.

 

نمایی شماتیک از جت فن

جت فن

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن عرضه کننده انواع تجهیزات مربوط به سیستم تهویه مطبوع مانند کانال
اسپیرال، اتصالات مختلف کانال اسپیرال، دستگاه هواساز، جت فن برای تهویه تونل، اگزاست فن، فن
سانتریفیوژ، فن هواساز، انواع مختلف کانال خرطومی انعطاف پذیر، در این پست خود اطلاعاتی را
درباره جت فنها و کاربردها و مزایای استفاده از آنها فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات
بیشتر یا سفارش محصول به بخش تماس با ما رفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.
پیشنهادها و نظرهای سازنده شما برایمان راهگشا خواهند بود.

 

ما واقعاً به شما وفاداريم.

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن

تماس بگیرید