رفتن به بالا

تلفن تماس: 09175886068


تصویری از هواسازهای صنعتی

در مقاله پیشین ما اطلاعاتی را در مورد هواسازهای صنعتی خواندید. در ادامه آن مقاله و نیز در پست بعد، قسمت‌های مختلف تشکیل دهنده این تجهیزات را شرح داده‌ایم.

 

کویل‌ها در هواسازهای صنعتی

 

کويل‌های آبي سرمايشی و گرمايشي هواسازهای صنعتی با لوله‌هايی از جنس مس، فين‌های آلومينيومی و کلکتورها از جنس مس، آهن و فولاد کربن دار (مانيسمان) هستند.

کويل‌های تبريد با لوله‌ها از جنس مس، فين‌هاي آلومينييومي، کلکتورهاي مسي

کويل‌های بخار با لوله‌ها از جنس مس، فين‌هاي آلومينيومی، کلکتورهای مانيسمان يا مسی

در هواسازهای صنعتی برای تخليه آب چگاليده شده در کويل‌هاي سرمايش، رطوبت زن‌ها و سيستم‌هاي بازيافت گرما، از سينی‌های تخليه (چگالش) شيب دار از جنس گالوانيزه روکش دار يا استيل ضد زنگ استفاده می‌شود. سينی چگالش به طور متناسب با کويل، کلکتورها و قطره گيرها ساخته می‌شود، به طوری که برای آن به قدر کافی بزرگ باشد.

دستگاه هواساز یا بهارساز

هواساز

 

قطره گیرهای هواسازهای صنعتی

 

قطره گيرها معمولاً از جنس آلومينيوم يا  PVC ساخته می‌شوند و بعد از کويل‌های سرمايشی قرار می‌گیرند.

 

رطوبت زن‌ها

 

در هواسازهای صنعتی می‌توان از سه نوع رطوبت زن بخار الکترودها (Electrode Steam Humidifiers)، نوع حصيری (Mat type) ، نوع اسپری يا پودری(Atomizing Type) استفاده کرد.

 

 رطوبت زن‌های بخار الکترودها  (Electrode Steam Humidifiers)

 

اين نوع از رطوبت زن‌ها در هواسازهای صنعتی   يک ریزپردازنده واحد توليد بخار و لوله‌هاي اتصال دارند. اين دستگاه با استفاده از الکتريسيته، از آب موجود در دستگاه، بخار توليد می‌کند. بخار توليد شده به درون هواسازهای صنعتی فرستاده شده و لوله‌های توزيع کننده بخار درون دستگاه، هوا را مرطوب می‌کنند. رطوبت زن‌ها در ظرفيت‌های مختلف و در ولتاژهای ۲۲۰  تا ۳۸۰  ولت کار می کنند و کنترل تناسبی يا خاموش-روشن  دارند.

 

دستگاه هواساز 

دستگاه هواساز صنعتی – از تجهیزات سیستم HVAC

 

 رطوبت زن‌های حصيری  (Mat Type Humidifiers)

 

اين نوع رطوبت زن‌ها، رطوبت مورد نياز را از طريق عبور دادن هوا از ميان مواد پوشال مانند هواسازهای صنعتی تأمين مي‌کنند. مواد حصيري به وسيله يک پمپ گردش يا به طور مستقيم به وسيله شيرآب، مرطوب نگه داشته می‌شوند. راندمان اين رطوبت زن‌ها بين ۹۰% تا-۶۵% است.  قاب دور اين رطوبت زن‌ها از ورق گالوانيزه يا ورق استيل ضد زنگ است. برای جلوگيري از مسدود شدن اين پوشال‌ها (حصيرها)،  هوا بايد پیش از رطوبت زني، فيلتر شود. در سرعت‌های بيشتر از  m/s 5/3 (690FPM) ، قطره گيرهای هوا بايد بعد از رطوبت زن نصب شوند. درب بازديد و دريچه بازديد و چراغ روشنايی در اين قسمت استفاده می‌شود.

– فن‌های انتخاب شده برای تأمين جريان هوا و فشار مورد نياز در بالاترين بازده، با کمترين مصرف برق و کمترين سطح صدا هستند. فن‌های سانتريفيوژ با انحناء  فوروارد يا بکوارد کاملاً از لحاظ استاتيکی و ديناميکی بالانس هستند. فن‌ها روی يک شاسی نصب شده‌اند و به صورت کوپل مستقيم  (Direct  Drive) از نوع  Plug Fan و يا کوپل فولی- تسمه (Belt  Drive)   هستند. برای جلوگيري از انتقال لرزش فن و موتور به بدنه هواسازهای صنعتی شاسی  فن- موتور بر روی لرزه گيرهای فنری با ظرفيت جذب  لرزش بالا نصب شده‌اند.

– از اتصالات انعطاف پذير بين خروجي فن و بدنه ي هواسازهای صنعتی استفاده می‌شود.  برای کاهش و لرزش صدا، فن‌ها با استفاده از تسمه‌های  vشکل چرخيده می‌شوند. برای ايمني دستگاه، فن‌ها بر روی فولی – تسمه قاب حفاظتی دارند.

 

فیلتر دستگاه هواساز

فیلتر هواساز

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن عرضه کننده انواع تجهیزات مربوط به سیستم تهویه مطبوع مانند کانال
اسپیرال، اتصالات مختلف کانال اسپیرال، دستگاه هواساز، جت فن برای تهویه تونل، اگزاست فن، فن
سانتریفیوژ، فن هواساز، انواع مختلف کانال خرطومی انعطاف پذیر، در این پست خود اطلاعاتی را
درباره دستگاههای هواساز صنعتی و کاربردها و مزایای استفاده از آنها فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات
بیشتر یا سفارش محصول به بخش تماس با ما رفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.
پیشنهادها و نظرهای سازنده شما برایمان راهگشا خواهند بود.

 

ما واقعاً به شما وفاداريم.

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن

تماس بگیرید