رفتن به بالا

تلفن تماس: 09175886068


یک مدل دستگاههای هواساز صنعتی

در مقاله پیشین ما اطلاعاتی را در مورد دستگاههای هواساز صنعتی خواندید. در ادامه آن مقاله و نیز در پست بعد، قسمت‌های مختلف تشکیل دهنده این تجهیزات را شرح داده‌ایم.

 

دمپرها در دستگاههای هواساز صنعتی

 

دمپرها در دستگاههای هواساز صنعتی از پره هاي آلومينيومي به شکل ايرفويل ساخته شده و در داخل يک قاب آلومينيومي در يک ترتيب پره‌ای و به صورت مخالف هم قرار مي‌گيرند. برای اطمينان کامل از هوابندي، در این دستگاهها از نوارهاي لاستيکی هوابند روی لبه‌های پره های دمپر استفاده می‌شود. چرخ دنده‌های پلاستيکی که پره‌های دمپر  را می گردانند در قاب دمپر قرار داده شده‌اند.

– لوازم فرعی استاندارد: يک کليد قطع اضطراری، سيفون

– لوازم فرعی اختياری: چراغ روشنايی داخلی، دريچه بازديد، موتورهای دمپر، اتصالات انعطاف‌پذير روي دو طرف ورود و خروج،  مانومتر.

 

دستگاه هواساز یا بهارساز

هواساز

 

فیلترها

 

– کل سطح مقطع دستگاههای هواساز صنعتی با فيلترهايی كه مطابق با استانداردهاي بين المللی تولید شده‌اند، پوشانده می‌شود. فيلترها درون قاب مخصوص خود قرار مي‌گيرند تا نصب و خارج کردن آنها به آسانی انجام شود. بخش‌هاي داراي فيلتر، درب بازديد دارند. دريچه بازديد، چراغ روشنايی داخل و مانومتر به صورت اختياري هستند. انواع فيلترها  ازجمله فيلتر آلومينيومی، کيسه‌ای، کربن اکتيو، هپا، اولپا بنا به کاربرد و درخواست مشتری قابل استفاده هستند.

 

فیلتر دستگاه هواساز

فیلتر هواساز

 

هیترهای الکتریکی

 

– از هيترهاي الکتريکي در دستگاههای هواساز صنعتی زماني استفاده می‌شود که هيچ گرمايش متوسطي در دسترس نيست و يا اصلاً وجود ندارد. اين هيترها در ورودي دستگاههای هواساز صنعتی زماني استفاده مي‌شود که خطر يخ زدن کويل  وجود دارد يا در خروجي هواساز، در زماني که نياز فوري به گرمايش در سيستم هاي دقيق وجود داشته باشد. در سيستم هايي که از ویژگی After-Cooling برای گرفتن رطوبت استفاده می‌شود، هيترهای الکتريکي بعد از قسمت خنک کننده  نصب می‌شوند. المنت‌های هيتر الکتريکي از فولاد ضد رنگ  ساخته شده‌اند، در حالی که امکان ساخت قاب آن‌ها بنا به درخواست مشتري از گالوانيزه يا فولاد ضدزنگ وجود دارد.

هيترهای الکتريکی به گونه‌ای هستند که می‌توانند به ترموستات ريست دار دستي يا اتوماتيک مجهز باشند. اين هيترها فقط زماني که فن کار می‌کند، بايد روشن باشند. به یاد داشته باشید که برای خاموش کردن هيتر الکتريکي در زمانی که فن خاموش است، باید اقدامات پيشگيرانه و احتياطي را در نظر بگیرید. در هيترهای با ظرفيت بالای ۳۰ کیلووات، پيشنهاد می‌شود که فن به مدت ۲ الی ۳ دقيقه بعد از خاموش شدن هيتر الکتريکی کار کند.

 

 

تصویری از دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 

کویل‌ها

 

کويل‌ها بر اساس سيال استفاده شده در دستگاههای هواساز صنعتی انتخاب می‌شوند. لوله‌هاي کويل‌ها از جنس مس، فين‌ها از جنس آلومينيوم يا آلومينيوم با روکش اپوکسي و کلکتورها از جنس مس، آهن يا فولاد کربن دار (مانيسمان) هستند. کويل‌ها تحت فشار۲۰-۳۰ بار ست مي‌شوند. اين کويل‌ها برای سهولت در خارج کردن  آن‌ها از دستگاههای هواساز صنعتی بر روي ريل‌های لغزنده (سرسره‌ای) قرار مي‌گيرند. اطراف کويل‌ها در داخل دستگاههای هواساز صنعتی با ورق گالوانيزه و نوار لاستيکي کاملا هوابندی می‌شود تا تمامي هوا از ميان فين‌های کويل‌ها عبور کند. در کويل‌های آبی سرمايشي و گرمايشي، ورودي آب از پايين و خروجي آن از بالا است. به منظور افزايش دادن بازده انتقال حرارت در کويل‌ها، جريان آب و هوا در خلاف يکديگر است.

 

دستگاه هواساز 

دستگاه هواساز صنعتی – از تجهیزات سیستم HVAC

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن عرضه کننده انواع تجهیزات مربوط به سیستم تهویه مطبوع مانند کانال
اسپیرال، اتصالات مختلف کانال اسپیرال، دستگاه هواساز، جت فن برای تهویه تونل، اگزاست فن، فن
سانتریفیوژ، فن هواساز، انواع مختلف کانال خرطومی انعطاف پذیر، در این پست خود اطلاعاتی را
درباره دستگاههای هواساز صنعتی و کاربردها و مزایای استفاده از آنها فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات
بیشتر یا سفارش محصول به بخش تماس با ما رفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.
پیشنهادها و نظرهای سازنده شما برایمان راهگشا خواهند بود.

 

ما واقعاً به شما وفاداريم.

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن

تماس بگیرید