رفتن به بالا

تلفن تماس: 09175886068


داکت فلکسی برزنتی

در پست‌های پیشین  مقاله‌ای در مورد کانال فلکسیبل منتشر کرده و انواع مختلف این نوع کانال را معرفی کردیم. در مقاله قبل دو مورد از این کانال‌ها را توضیح دادیم. حال در ادامه آن مقاله، در این پست و پست‌های بعدی، این کانال‌ها را بیشتر معرفی می‌کنیم و درباره هر یک توضیحی خواهیم داد.

 

کانال فلکسیبل برزنتی

 

کانال فلکسیبل برزنتی یکی از انواع کانال‌های فلکسیبل است که در مقایسه با کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی و کانال فلکسیبل کومبی مقاومتِ بالاتری دارد. این مقاومت بالاتر در نتیجه استحکامِ کششیِ بالای این کانال‌ها ایجاد می‌شود. از میان خصوصیات متنوع کانال‌های فلکسیبل برزنتی، می‌توانیم به مواردی مانند انعطاف‌پذیری در عینِ وزنِ سبکِ آن اشاره کنیم. علاوه بر این، کانال‌های فلکسیبل مقاومت لازم در برابر ارتعاش و صوت را نیز دارند.

 

نمونه ای از کانال خرطومی برزنتی معدنی

کانال خرطومی برزنتی معدنی

 

ساختار و ویژگی‌های کانال فلکسیبل برزنتی

 

کانال‌های فلکسیبل برزنتی از الیافِ پلی‌استر روکش شده با PVC  و فنر به قطر ۰.۹ تا ۲ میلی‌متر تشکیل شده است. محدوده قطرهای محصول کانال فلکسیبل برزنتی بین ۵ تا ۶۰ سانتیمتر است. کانال‌های فلکسیبل برزنتی ، بسته به نیاز مشتری و شرایط محل نصب در شاخه‌های ۵ و ۶ متری تولید و به بازار عرضه می‌شوند. گستره دمایی برای کاربردِ کانال فلکسیبل برزنتی بینِ ۱۰- تا ۶۰+ درجه سانتی‌گراد است. این نوع کانال نیز مثل کانال‌های فلکسیبل فویلی آلومینیومی و فلکسیبل کومبی، مکانیسمِ ساده و آسانی برای نصب و اجرا دارد.

 

کانال فلکسیبل برزنتی معدنی

خرطومی برزنتی معدنی

 

کاربردهای کانال‌های فلکسیبل برزنتی

 

از کانال فلکسیبل برزنتی برای موارد مهمی مانند تهویه اماکن مسکونی، تجاری، اداری و ورزشی و مکان‌های عمومی دیگر می‌توان استفاده کرد. کانال‌های فلکسیبل در سیستم‌های اگزاست (تخلیه هوا) و انتقال هوای سرد و گرم و حتی به خاطر مقاومت بالایی که دارد امکانِ عبور گاز و آلاینده‌های محیطیِ کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، سوله‌ها و موارد مشابه را فراهم می‌کند. از کانال‌های فلکسیبل می‌توان برای انتقال گازهای خورنده و بخارهای اسیدی نیز استفاده کرد.

 

کانال خرطومی برزنتی

کانال خرطومی برزنتی

 

کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری

 

اگر بخواهیم باکیفیت‌ترین نوع کانال فلکسیبل را معرفی کنیم که هم خاصیت هوا رسانی و هم خاصیت عایق بودن را به‌طور کامل داشته باشد، باید کانال‌های فلکسیبل پیش عایق الاستومری را معرفی کنیم. سازمان استاندارد و مرکز تحقیقات وزارت مسکن و شهرسازی کیفیت این نوع کانال‌های فلکسیبل را به‌طور کامل تأیید کرده است.

کانال‌های فلکسیبل با عایق الاستومری و روکش آلومینیوم لمینیت شده با کمک گرفتن از فناوری روز دنیا و استفاده از ماشین‌آلات مدرنِ روز تولید و به بازار عرضه می‌شوند. درصورتی‌که سایر نمونه‌های کانال‌های فلکسیبل که با عایقِ پشم‌شیشه یا پلی‌استر عایق شده‌اند، علاوه بر آثار منفی و تخریب‌کننده زیست‌محیطی بر سلامت انسان نیز اثر نامطلوب می‌گذارند.

از میان اشکالات دیگر نمونه‌های قبلیِ کانال فلکسیبل (پشم‌شیشه دار یا پلی‌استر دار)، می‌توانیم به جاگیری و حجیم بودن و عمر کوتاهِ آن‌ها اشاره کنیم؛ اما استفاده از عایق الاستومری در ساختار کانال فلکسیبل این معضل را به‌خوبی برطرف کرده است.

 

کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

 

ساختار کانال‌های فلکسیبل پیش عایق الاستومری

 

کانال‌های فلکسیبل پیش عایق الاستومری با ساختار یکپارچه در زمان تولید از جمله کانال‌های هوا با مقاومت بالا به شمار می‌روند. همان‌طور که در این مقاله گفتیم، کانال‌های فلکسیبل پیش عایق عمر مفید بالایی دارند و برای مدت طولانی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری در عین سبکی، انعطاف‌پذیری بسیار بالایی دارد. عایق استفاده شده در کانال‌های فلکسیبل پیش عایق الاستومری ضریب انتقال حرارتیِ بسیار پایینی دارند و مانع انتقال حرارت، صوت و رطوبت از داخل کانال به بیرون و بالعکس می‌شوند.

 

تصویری از کانال خرطومی برزنتی

کانال خرطومی برزنتی

 

کاربردها

 

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری در سیستم‌های تهویه مطبوع، برای سیستمِ رفت و برگشتِ هوا و همچنین به تناسب فصل، برای گرمایش و سرمایشِ محیط استفاده می‌شوند. کانال فلکسیبل در ساختارِ درونیِ خود سطحی متوازن و یکنواخت دارند و در کل، افت فشارِ بسیار پایینی در مسیر هوا ایجاد می‌کنند که این افت فشار نیز در راندمانِ کلی قابل‌اغماض است.

 

تصویری از کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل

 

ویژگی‌ها

 

ساختار فشرده عایقِ کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری، به‌طور چشمگیری از انتقال صوت یا زوزه در مسیر هوا پیشگیری می‌کند. کانال‌ فلکسیبل پیش عایق الاستومری به‌صورت یک کانال هوای تمیز عمل می‌کنند و مانع از بروز هرگونه حساسیت و آلرژی در محیط
برای افراد می‌شوند.

این نوع کانال در گستره دمایی بین ۳۰- تا ۱۱۰+ درجه سانتی‌گراد مقاوم است.

از جمله مزایای کاربردِ کانال فلکسیبل با عایق الاستومری می‌توانیم به مواردی همچون امکانِ نصبِ سریع، آسانِ و راحتِ آن اشاره
کنیم، به‌طوری‌که نیازی به هیچ نوع پوششِ بیشتر و اضافی نیست.

همان‌طور که اشاره کردیم، استفاده از این نوع کانال‌ها به‌عنوان بهترین و باکیفیت‌ترین لوله فلکسیبل به مجریان ،مهندسین و
کارفرمایان توصیه می‌شود.

 

نمونه ای از کانال خرطومی PVC

کانال خرطومی PVC

 

اجزای تشکیل‌دهنده کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری

 

لایه داخلی: از جنس آلومینیوم لمینیت شده با مفتول فلزی است.

لایه میانی: از یک لایه عایق الاستومری به ضخامت ۳ میلی‌متر تشکیل شده است که ضخامتِ عایق الاستومری با توجه به
سفارش‌های خاص، می‌تواند ۶ میل یا ۹ میل هم باشد.

لایه بیرونی: دیواره بیرونیِ کانال پیش عایق نیز از یک لایه فویلِ آلومینیوم لمینیت شده ضخیم که در برابر پارگی و ضربه
مقاوم است تشکیل شده است.

 

خرطومی دما بالا (نسوز)

خرطومی دما بالا (نسوز)

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن عرضه کننده انواع تجهیزات مربوط به سیستم تهویه مطبوع مانند کانال
اسپیرال، اتصالات مختلف کانال اسپیرال، دستگاه هواساز، جت فن برای تهویه تونل، اگزاست فن، فن
سانتریفیوژ، فن هواساز، انواع مختلف کانال خرطومی انعطاف پذیر، در این پست خود اطلاعاتی را
درباره کانال فلکسیبل و کاربردها و مزایای استفاده از آنها فراهم کرده است.برای کسب اطلاعات
بیشتر یا سفارش محصول به بخش تماس با ما رفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.
پیشنهادها و نظرهای سازنده شما برایمان راهگشا خواهند بود.

 

ما واقعاً به شما وفاداريم.

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن

 

تماس بگیرید