رفتن به بالا

تلفن تماس: 09175886068


تصویری از کانال اسپیرال (کانال گرد هوا)

سازندگان و پیمانکاران ساختمان برای ساختمان‌های خود همواره به سیستم کانال‌کشی نیاز داشته‌اند تا بتوانند گردش هوا را به طور متعادل در تمامی قسمتهای آن پخش کنند. اما تاکنون این تجهیزات مفید را در پشت دیوارها و سقف کاذب مخفی می‌کرده‌اند. امروزه، طراحان مدرن و امروزی تجهیزات سیستم تهویه مطبوع ساختمانها، لوله‌ها و کانال اسپیرال بدون پوشش را طراحی و در بهترین پروژه‌های خود استفاده کرده‌اند. نتیجه آن تولید سفارشی کانال‌هایی شده است که مردم برای اولین بار آن را کاری زیبا و ارزشمند دانسته و ترجیح داده اند که از آن استفاده کنند؛ از این رو، استفاده از کانال اسپیرال به جای کانال مستطیل شکل رواج بیشتری یافته است.

البته، بهترین سیستم کانال‌کشی یک هدف عملی هم دارد. در طول ساخت هر ساختمان تجاری، سیستم‌های HVAC و تهویه از موارد و قسمتهای بسیار مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند. این سیستم‌ها در صورتی که به‌درستی و به شکلی مناسب طراحی و اجرا شوند، می‌توانند به جذابیت و زیبایی ساختمان هم کمک فراوانی کنند.

 

کانال اسپیرال گرد

کانال اسپیرال گرد

 

از رستوران‌ها گرفته تا فروشگاه‌ها و انبارهای بزرگ پوشاک و لوازم‌خانگی، اتصالات کانال اسپیرال لطافت صنعتی و جذابیت خاصی در این فضاها ایجاد می کنند. کانال اسپیرال بدون پوشش (روکار) که از ورقه‌های فلزی ساخته‌شده است، در ساختمان‌های امروزی کارایی بسیار خوبی دارند، درحالی‌که محصولات کانال گرد، مستطیل شکل و بیضی‌شکل به‌عنوان قطعات دیگر کاربرد خوبی خواهند داشت. اما آیا هدف از آن‌ها استفاده کارآمد است یا فقط در امتداد سقف کشیده می‌شوند تا ظاهر آن را زیباتر کنند؟

 

مزایای کانال اسپیرال بر کانال مستطیل شکل

 

شرکت‌های تولید کانال استدلال کرده‌اند که کانال اسپیرال چند مزیت دارد

 

میزان نشتی هوا

 

نشتی هوا در اتصالات کانال مسئله بزرگ و مهمی است، که در بیشتر وقت‌ها موجب اتلاف انرژی و ناکارآمدی سیستم می‌شود. محصولات کانال بیضی‌شکل، گرد درزگیری شده در هوا درزگیری می‌شوند، در حالی که سایر محصولات برای این که جریان هوای کارآمد را تضمین کنند، به اتصالات تقویت شده نیاز دارند.

 

تصویری از انبار کانال اسپیرال

انبار کانال اسپیرال

 

کاهش هزینه‌های مرتبط

 

ازآنجایی‌که شواهد چندانی وجود ندارند که نشتی این کانال را ثابت کنند، هزینه‌های اضافی مربوط به تصفیه، گرمایش، سرمایش و توزیع هوا به کمترین میزان خود می‌رسند. سیستم‌هایی هم که هوا نمی‌تواند از آن‌ها به بیرون نفوذ کند، جریان هوا را در خود محفوظ نگه می‌دارند.

 

فشار هوا

 

فشار هوایی که از کانال‌های هوا خارج می‌شود، معمولاً پایین است. ازآنجایی‌که فشار داخلی پایدار است، هوا به صورت یکنواخت در سرتاسر کانال برای تهویه عالی جریان می‌یابد.

 

نمایی از تولید کانال گرد اسپیرال

تولید کانال گرد اسپیرال

 

کیفیت هوای داخلی

 

با نشت هوا از کانال، کیفیت هوای داخل ساختمان به‌شدت مختل می‌شود. این کانال‌های نفوذناپذیر می‌توانند هوای پاک‌تری را منتقل کنند، زیرا هیچ چیز خارجی نه در داخل و نه در بیرون کانال وجود ندارد، یعنی نیاز چندانی به درون کشی هوای تازه اضافی ندارد.

 

اختلاف فشار

 

در کانال اسپیرال مانند کانال مستطیل شکل اختلاف فشار وجود ندارد. علاوه بر این، جریان هوا نیز قطع نمی‌شود که موجب کاهش
صدا در کانال اسپیرال می‌شود. به همین دلیل، کانال اسپیرال بدون پوشش برای قسمت‌های باز ساختمان می‌تواند گزینه‌ای عالی
باشد.

 

تصویری از کانال کشی اسپیرال

کانال کشی اسپیرال

 

روش‌های تمیز کردن

 

روش‌هایی که برای تمیز کردن کانال اسپیرال استفاده می‌شوند، هم کارآمد هستند و هم به‌آسانی قابل اجرا؛ هزینه چندانی هم ندارند.

فضای مورد نیاز

 

کانال مستطیل شکل به فضای اضافی احتیاج دارد که برای اتصالات و تقویت‌های آن مناسب و کافی باشند. محصولات کانال
اسپیرال بیضی‌شکل درز کمتری دارند و سه اینچ کمتر فضا اشغال می‌کنند.

 

تصویری از کانال اسپیرال گالوانیزه

کانال اسپیرال

 

نصب

 

هزینه نصب کانال اسپیرال ازجمله قطعات، کار لازم برای انجام آن، بسته‌بندی، دفع زباله آن و موارد دیگر، می‌تواند تا حد ۵۰ درصد
از کانال مستطیل شکل کمتر باشد.

به‌طور خلاصه بگوییم، کانال اسپیرال نه تنها ظاهر قشنگ‌تری دارد، بلکه به دلایل خوب و موجه استفاده از آن در حال افزایش است.

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن عرضه کننده انواع تجهیزات مربوط به سیستم تهویه مطبوع مانند کانال
اسپیرال، اتصالات مختلف کانال اسپیرال، دستگاه هواساز، جت فن برای تهویه تونل، اگزاست فن، فن
سانتریفیوژ، فن هواساز، انواع مختلف کانال خرطومی انعطاف پذیر، در این پست خود اطلاعاتی را
درباره دلایل استفاده از کانال اسپیرال به جای کانال مستطیل شکل فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات
بیشتر یا سفارش محصول به بخش تماس با ما رفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.
پیشنهادها و نظرهای سازنده شما برایمان راهگشا خواهند بود.

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن

 

تماس بگیرید