رفتن به بالا

تلفن تماس: 09175886068


تصویری از هواسازهای صنعتی

به طور کلی، دستگاه هواساز را می‌توانیم مجرای کانالی سیستم‌های تهویه مطبوع ساختمان‌ها بدانیم. درواقع، این سیستم‌ها با استفاده از کانال خود (که در برخی از مدل‌های آن کانال استفاده نشده است) هوای برگشتی از محیط (Indoor) را با هوای دریافتی از محیط بیرون از ساختمان (Outdoor) ترکیب می‌کنند، آن را طبق عملکرد انتخاب شده سرد یا گرم می‌کنند و پس از تصفیه و فیلتراسیون به محیط انتقال می‌دهند.

دستگاه هواساز بخش مهمی از سیستم تهویه مطبوع ساختمان‌های بزرگ صنعتی و تجاری و مراکز عمومی، و آپارتمان‌ها و ساختمان‌های کوچک مسکونی است. استفاده از سیستم‌های تهویه مطبوع حتی در ابتدایی‌ترین شکل آن می‌تواند اهمیت این فناوری را به‌خوبی نشان دهد. بادگیرهایی که از دیرباز در ایران و برخی نقاط جهان استفاده شده‌اند، مثالی واضح و پررنگ از این حقیقت است که بشر همواره به دنبال ایجاد سیستمی مناسب برای سرمایش، گرمایش و تهویه هوای محیط زندگی و فعالیت‌های خود بوده است.

 

یک مدل دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 

اما دستگاه هواساز چیست و چه مزایایی دارد؟ تاکنون در مقالات قبلی خود مطالبی را در مورد ماهیت دستگاه هواساز توضیح داده‌ایم که می‌توانید به آن‌ها در سایت مراجعه فرمایید. اما در این مقاله و ادامه آن در مقاله بعد قصد داریم به بعد دوم این موضوع بپردازیم و مزایای استفاده از دستگاه هواساز را بررسی کنیم.

 

مزایای استفاده از دستگاه هواساز

 

دستگاه هواساز برای خریداران و کاربران تنوع بسیار بالایی دارد که می‌توانند با توجه به نیازها و شرایط محیط خود نوع مناسب آن را انتخاب کنند، چه از لحاظ ابعادی و ظرفیتی، چه از نظر اجزای سازنده و نوع و کیفیت آن‌ها و چه حتی از نظر کارایی و نحوه عملکرد می‌توان دامنه وسیعی از دستگاه هواساز را برشمرد. علاوه بر آن، برخی از تولیدکنندگان امکان طراحی و تولید سیستم‌های سفارشی مطابق نیاز و میل کاربران را نیز ارائه می‌دهند که می‌تواند پیشرفت و کارآمدی این سیستم‌ها را نشان دهد.

اما دلیل این همه استقبال از دستگاه هواساز چیست؟ علت را باید در مزایایی که این سیستم‌ها برای کاربران فراهم می‌کنند، جست و جو کرد. مزایایی از قبیل:

 

دستگاه هواساز یا بهارساز

هواساز

 

امکان استفاده از سیستم‌های کنترل هوشمند  (Smart Controlling Systems)

 

این قابلیت می‌تواند جنبه‌های مثبت بسیار زیادی داشته باشد. این سیستم که بدون نیاز به اپراتور و تنها با برنامه‌ریزی دوره‌ای (Programming)  عمل می‌کند و قابلیت مانیتورینگ و کنترل از راه دور را دارد، می‌تواند بر اساس پارامترهایی نظیر درجه حرارت، درصد رطوبت نسبی موجود در هوای محیط، سرمایش و گرمایش فصلی، میزان آلاینده‌های سیال در جریان هوا، و حتی تعداد افراد حاضر در محیط عمل نماید.

در حقیقت استفاده از سیستم‌های هوشمند کنترلی در دستگاه هواساز می‌تواند به خودی خود مزایای بسیار زیادی داشته باشد که عبارت‌اند از:

  • کنترل خودکار دستگاه هواساز در طول شبانه‌روز بدون نیاز به اپراتور
  • صرفه‌جویی در مصرف انرژی
  • کاهش قابل ملاحظه هزینه‌های عملکردی، انرژی و تعمیراتی و غیره
  • تطبیق‌پذیری و انعطاف‌پذیری بالای سیستم طی تغییرات فصلی
  • افزایش محسوسراندمان دستگاه هواساز
  • بهبود کیفیت جریان هوای خروجی از سیستم

 

دستگاه هواساز 

دستگاه هواساز – از تجهیزات سیستم HVAC

 

قیمت اولیه و هزینه‌های عملکردی مناسب نسبت به سایر سیستم‌های تهویه مطبوع

 

علیرغم اینکه سیستم‌های هواساز راندمان فوق‌العاده‌ای (حتی ۹۶ درصد) دارند، از لحاظ قیمت خرید محدوده قیمتی بسیار مناسبی دارند و می‌توانند گزینه ایدئالی برای صنایع و ساختمان‌های مسکونی باشند. دلیل این قیمت مناسب نیز استفاده از مکانیسم عملکرد ساده و ساختار نسبتاً ابتدایی در طراحی و ساخت هواسازها است.

 

دستگاه هواساز / سیستم هواساز خانگی

هواساز خانگی

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن در این پست خود اطلاعاتی را در باره مزایای استفاده از دستگاه هواساز
این محصول مهم سیستم تهویه مطبوع فراهم کرده است.برای کسب اطلاعات بیشتر
یا سفارش محصول به بخش تماس با ما رفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.

پیشنهادها و نظرهای سازنده شما برایمان راهگشا خواهند بود.

 

ما واقعاً به شما وفاداريم.

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن

تماس بگیرید