رفتن به بالا

تلفن تماس: 09175886068


نمایی از تولید کانال گرد اسپیرال

شاید تا به حال برایتان پیش نیامده است که بخواهید در مورد سیستم کانال‌کشی ساختمانتان تجدیدنظر کنید – ولی بهتر است بدانید که ما چنین کاری را انجام داده ایم. بسته به شرایط استفاده و انتخاب مشتریان، کانال‌های هوا در اندازه‌ها، شکل‌ها و از مواد متنوعی ساخته می‌شوند. دلیل متفاوت بودن کانالها چیست؟ چون هر کدام از این انواع برای اهداف متفاوتی مناسب هستند و محدودیت‌ها و دوام متفاوتی دارند. این قضیه می‌تواند باعث تعجب مصرف‌کنندگان امروزی شود و حتی ممکن است آن‌ها را نیز غافلگیر کند. اما بهتر است بدانید که متخصصان سیستم های تهویه مطبوع در اطراف محل زندگی‌تان م یتوانند به تمام پرسشهایتان پاسخ دهند تا بتوانید برای سیستم کانال‌کشی ساختمانتان بهترین نوع کانال را انتخاب کنید. شاید تا به حال شنیده باشید که این متخصصان در مورد کانال گرد و کانال چهارگوش صحبت کرده باشند. می خواهید بدانید که کانال گرد و کانال چهارگوش چه تفاوتهایی با هم دارند و کدام‌یک برای نیازهایتان مناسب‌تر است؟ در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

 

نمونه ای از یک کانال اسپیرال

کانال اسپیرال

 

مزایای کانال گرد

 

امروزه کانال گرد بیش از کانال چهارگوش در ساختمان‌ها استفاده می‌شود. کانال گرد مزایای فراوانی دارد، مانند جریان هوای افزایش یافته، نصب سریع و هزینه‌های کمتر. اگر می‌خواهید محیط کاری ساکت و جذابی برای کارکنان  و مشتریان خود فراهم کنید، استفاده از کانال گرد می‌تواند بهترین گزینه باشد.

 • اصطکاک کمتری دارد.
 • جریان هوای بهتر و کارآمدتر
 • به آسانی مونتاژ می شود.
 • با سرعت بیشتری می توان آن را نصب کرد.
 • برای سیستم‌های با فشار متوسط تا بالا مناسب است.
 • هزینه نصب اولیه آن پایین است.
 • آلودگی صوتی کمتری دارد.

 

کانال اسپیرال گرد

کانال اسپیرال گرد

 

نقص‌های کانال گرد

 

به‌هرحال، در برخی موارد، حتی اگر هم بخواهید، نمی‌توانید از کانال گرد استفاده کنید. چرا؟ کانال‌ گرد به ارتفاع بیشتری از کانال‌های چهارگوش نیاز دارد؛ یعنی، کانال‌های گرد در فضاهای تنگ جا نمی‌شوند. علاوه بر این، شاید در زمانی که لازم شود فن کویل را به کانال اصلی وصل کنید، منظره چندان خوبی نداشته باشد، که به معنای وصل کردن کانال گرد به دهانه‌های کانال چهارگوش است.

 • فضای بیشتری از ساختمان را می‌گیرد (بلندتر است).
 • برای سیستم‌های کم‌فشار مناسب نیست.
 • وصل کردن فن کویل به کانال اصلی کاری مشکل است.

 

تصویری از انبار کانال اسپیرال

انبار کانال اسپیرال

 

مزایای کانال‌های چهارگوش

 

پس چه موقع برای استفاده از سیستم کانال چهارگوش مناسب است؟ همان طور که پیش‌تر هم گفتیم، استفاده از کانال چهارگوش برای مواردی مناسب است که فضا برای استفاده تنگ است و نمی توانید از ارتفاع زیاد استفاده کنید. علاوه بر این، کانال‌های چهارگوش مشکل اتصال زشت بین فن کویل و کانال اصلی را نیز برطرف می‌کنند.

 • نسبت به کانال گرد به ارتفاع کمتری نیاز دارند
 • به‌آسانی می‌توان فن کویل را به کانال اصلی وصل کرد
 • برای سیستم‌های کم‌فشار مناسب است

 

تصویری از کانال مستطیل شکل

کانال چهارگوش

 

نقص‌های کانال چهارگوش

 

خب، چرا همیشه نمی‌توانید از کانال چهارگوش استفاده کنید؟ چون نقص‌های زیادی دارد. از لابه‌لای این کانال‌ها سروصدای زیادی به بیرون  نفوذ می‌کند که اگر بخواهید فضایی ایمن و ساکت برای کارکنان و مشتریانتان فراهم کنید، گزینه مناسبی را انتخاب نکرده اید. هزینه اولیه نصب این کانال نیز بیشتر است که می‌تواند لطمه بزرگی به بودجه شرکتتان بزند.

 • آلودگی صوتی بیشتری دارد
 • هزینه‌های اولیه نصب آن از کانال گرد بیشتر است.

 

نمونه ای از کانال مستطیل شکل

کانال چهارگوش

 

کانال گرد و کانال چهارگوش – حکم چیست؟

 

در این مقاله نکاتی در مورد مزایا و عیب‌های کانال چهارگوش و کانال گرد برایتان گفتیم – اما نظر نهایی شما چیست؟ در حقیقت، انتخاب کانال گرد یا کانال چهارگوش به‌طور کامل به شما بستگی ندارد (به کارشناس سیستم HVAC مربوط می‌شود). اما به مواردی مانند فضای موجود در محل نصب، داشتن کانال‌های روکار، سیستم HVAC پرسرعت یا کم‌سرعت و مواردی از این قبیل بستگی دارد.

برای ساختمان تجاری خود به کانال جدید نیاز دارید؟ برای تصمیم‌گیری و انتخاب یک کانال کارآمد و مقرون‌به‌صرفه با کارشناسان حرفه‌ای ما مشورت کنید.

 

تصویری از کانال اسپیرال (کانال گرد هوا)

کانال اسپیرال

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن در این پست خود اطلاعاتی را درباره کانال گرد و کانال چهارگوش
این محصولات مهم سیستم تهویه مطبوع و سیستم کانال کشی فراهم کرده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر یا سفارش محصول به بخش تماس با ما رفته و با
کارشناسان ما مشورت کنید.

پیشنهادها و نظرهای سازنده شما برایمان راهگشا خواهند بود.

 

ما واقعاً به شما وفاداريم.

 

فروشگاه صنعتی کارن فن

فروشگاه صنعتی کارن فن

تماس بگیرید